ORTAK ZORUNLU DERSLER İÇİN ÖNEMLİ DUYURU

– Ortak zorunlu dersler; Atatürk İlke ve İnkılâpları I ve II, Türk Dili I ve II, Yabancı Dil I ve II derslerini kapsamaktadır.
– 2015-2016 güz ve bahar yarıyılında öğrencilerimize ortak zorunlu dersler “Uzaktan Eğitim” yoluyla verilecektir. Uzaktan eğitim internet sitesine http://uzem.beun.edu.tr ve uzaktan eğitim sitesine http://ue.beun.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
– Sisteme akademik takvimin başlangıcından bir hafta sonra kullanıcı adı ve şifresiyle girebilirsiniz. Sistem girişi için http://uzem.beun.edu.tr./wp-content/uploads/2014/01/Öğrenciler-İçin-Sistem-Genel Tanıtımı.mp4 uygulama videosunu izleyebilirsiniz.
– Ekle-sil haftasında kaydını yaptıran öğrenciler ekle-sil haftasından sonra sisteme giriş yapabileceklerdir. Geç girdikleri için devamsız sayılmayacaklardır.
– Ek kontenjanla veya yatay geçişle gelen öğrencilerin danışman onayından sonra uzem birimine şahsen başvurmaları gerekmektedir.
– Sisteme giriş yapamayan öğrenciler, detaylı bilgileri UZEM internet sayfasından alabilirler.
– Uzem sisteminde her derse ait 14 haftalık ders materyalleri (slayt, test, ders notları) mevcuttur. Öğrencilerin derse devam şartını sağlamaları için materyallerin %70’ini görmüş olmaları gerekmektedir. Devam koşulunu yerine getirebilmeniz için slayt aktivitelerini tamamlamanız, testleri ve ders notlarını indirmeniz gerekmektedir. Ders videolarının devam koşuluyla ilgisi yoktur.
– Dersi ders saatinde takip etme zorunluluğunuz yoktur. Ancak ders saati içinde dersin hocası sistemde olacağından iletişime geçmeniz sizin için faydalı olacaktır.
– Vize, final ve bütünleme sınavları sınıf ortamında yapılacaktır.
– İleri tarihte açıklanacak olan ofis saatlerinde ders hocalarınızla her türlü sorunuz için görüşmeye gelebilirsiniz.
– Hocalarınızla ofis saatinde görüşebileceğiniz gibi uzem sistemi üzerinden mesaj atarak da görüşebilirsiniz.
– Teknik sorunlarınızı http://uzem.beun.edu.tr/?page_id=972 adresinden arıza kaydı yaparak iletebilirsiniz.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.