Nevruz Günü Kutlamaları

Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı MYO Nevruz Günü Kutlamaları

23.03.2012 tarihinde Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulunda “Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası” ve 20. Yıl Etkinlikleri kapsamında Nevruz Günü kutlamaları yapıldı.

Etkinliğe Gökçebey Kaymakamı Bülent HAMİTOĞLU, Gökçebey Belediye Başkanı M. Zeki KILINÇARSLAN, İlçe Jandarma Komutanı Levent ARU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜLŞEN, Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hikmet YAZICI, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sevil GEMRİK, Yüksekokul Sekreteri Feray ÇİÇEK, Gençlik ve Spor İlçe Müdür V. Fazıl AYTAŞ, Kızılay Şube Başkanı Nuri KARADEMİR, öğretim elemanları, idareciler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben öğrenci Ali Haydar AKBULUT Nevruz Günü ile ilgili şiirler okudu. Daha sonra Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent HANER, “Nevruz Gününün Anlam ve Önemi” ile ilgili bir konuşma yaptı. Daha sonra Nevruz Ateşi yakıldı. Halat çekme, çuval yarışı, kız-erkek yumurta yarışı, yoğurt yeme yarışı, kız-erkek sandalye kapma yarışı yapıldı. Birinci gelenlere Mithat ÇANAKCI tarafından gönderilen altınlar dağıtıldı. Etkinliğe katılanlara etli pilav, ayran ve su dağıtıldı. Daha sonra halay çekildi, oyunlar oynandı, türküler söylendi.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.