Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulunda Nevruz Bayramı etkinlikleri, 21 Mart 2014 tarihinde, Okulun bahçesinde düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Özlem Bahadır, Yüksekokul öğretim elemanları, Gökçebey halkı ve öğrencilerin katıldığı tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kutlamaların sunuculuğunu Halkla İlişkiler Bölümü Öğrencisi Onur Aktepe üstlendi. Törenin açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Özlem Bahadır; “Doğanın canlanmasını, baharın gelişini, bolluğu, bereketi, dostluğu, dayanışmayı, simgeleyen Nevruz, aynı zamanda barışa ve kardeşliğe yapılan bir çağrıdır” dedi.

Umudun Simgesi, baharın müjdecisidir Nevruz. İşte bu nedenle de Nevruz Bayramını kutlamak en çok gençlere yakışır” şeklinde konuşan Bahadır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü onların her biri, bir bahar; her biri geleceğimize dair umudumuzdur. Bu açıdan, bir öğretim görevlisi olarak kendimi daima çok şanslı görürüm. Çünkü ben başka mesleklerin sahip olamadığı bir ayrıcalığa sahibim. O da; gençliğin neşesi ve gözlerindeki umuttur. Bu ise, en zor anlarımda bile bana güç verir; yılgınlığa düşmemi engeller. Bülent Ecevit Üniversitesi ve Yüksekokul olarak çalışmalarımızın tek amacı, her biri, bir bahar olan öğrencilerimizin gözündeki ışığın daima parlaması ve Ülkemizin umudu olan gençlerimizin hayata en iyi şekilde hazırlanmasıdır. Attığımız her adımda tek amacımız hep bu olmaktadır.”

Açılış konuşmasının ardından, Yüksekokul öğrencilerinden Ali Uman, gitarı eşliğinde küçük bir konser verdi. Daha sonra Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan ve Gökçebey Mithat Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Özlem Bahadır tarafından Nevruz Ateşi yakıldı. Öğrencilerin ateş üzerinden atlamasının ardından halaylar çekildi.

Kutlamalar kapsamında; Halat Çekme, Çuvalla Koşma, Sandalye Kapma ve Bilek Güreşi yarışmaları gerçekleştirildi. Yarışmada birinci olan öğrencilere, Çanakçılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Mithat Çanakcı tarafından temin edilen çeyrek altınlar ödül olarak verildi. Törende son olarak, konuklara Nevruz pilavı ikram edildi. Öğrenciler müzik eşliğinde dans ederek töreni sonlandırdılar.

DSC_0483 DSC_0570 DSC_0465 DSC_0413 DSC_0402 DSC_0385 DSC_0350 DSC_0324 DSC_0288 DSC_0277 DSC_0242 DSC_0218 DSC_0211 DSC_0206

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.