İşletme Yönetimi Programı

İŞLETME YÖNETİMİ PROGRAMI

Tanıtım:

İşletmecilik, ticaret dünyasının büyümesi ve sürekli değişmesiyle sektörler arasında çok önemli hale gelmiştir. Her geçen gün bu sektörde her seviyede eğitilmiş elemanlara daha da fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

İşletme Yönetimi Programı, Yönetim ve Organizasyon Bölümü içerisinde, genelde ülkemiz, yerelde özellikle Batı Karadeniz bölgesi için işletme elemanı ve yöneticisi talebine destek vermek amacıyla 2009 yılında 50 öğrenciyle eğitime açılmış ve halen devam etmektedir.

Eğitim:

İşletme Yönetimi ön lisans programı, 2 yıl süreli bir eğitimi kapsar. 74 kredi toplamındaki zorunlu ve en az 4 adet seçmeli dersleri başarmak ve 45 iş günü yaz stajını tamamlamak zorundadır.  Bölüme her yıl 50 öğrenci kayıt olurken, yaklaşık 40 kadar öğrenci de önlisans derecesi almaktadır.

Programın Vizyonu:

İşletme yöneticiliği alanında yurtiçi ve yurtdışında tercih edilen bir bölüm olmaktır.

Programın Amacı:

İşletme yöneticiliği alanında başlangıç düzeyinde  eğitim vermek. Öğrencilere yönetim ve İşletme teorilerinin gerçek iş dünyası durumlarına uygulamalarını göstermek. Öğrencilerin organizatörlük,  yöneticilik ve liderlik yeteneklerini artırmak.

Akademik Personel:

Kadrolu öğretim elemanı bulunmamaktadır.

Altyapı:

Projeksiyon cihazı ve Bilgisayar ile donatılmış  4 adet modern derslik, 40 Bilgisayar ve        2 Projeksiyon cihazına sahip  bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

İletişim:

Bülent Ecevit Üniversitesi, Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı MYO                               Yönetim ve Organizasyon Bölümü                                                                                                   67670 Gökçebey-ZONGULDAK    Tel: 0 (372) 512 34 74; Fax: 0 (372) 512 34 84